T435-800B-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T435-800B-TR |
Description | TRIAC ALTERNISTOR 800V 4A DPAK |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | TRIAC Alternistor - Snubberless 800 V 4 A Surface Mount DPAK |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T435-800B-TR Models |
Category | Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 30A, 31A |
Manufacturer STMicroelectronics | Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 35 mA |
Series | Current - Hold (Ih) (Max) 35 mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Configuration Single |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ) |
Triac Type Alternistor - Snubberless | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Off State 800 V | Package / Case TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63 |
Current - On State (It (RMS)) (Max) 4 A | Supplier Device Package DPAK |
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.3 V | Base Product Number |