LDK320ADU33R
DigiKey Part Number
497-17585-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-17585-1-ND - Cut Tape (CT)
497-17585-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LDK320ADU33R
Description
IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT89
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA SOT-89
EDA/CAD Models
LDK320ADU33R Models
Category
Current - Output
Mfr
Current - Quiescent (Iq)
90 µA
Current - Supply (Max)
100 µA
PSRR
88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max)
18V
Package / Case
TO-243AA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Supplier Device Package
SOT-89
Voltage Dropout (Max)
0.35V @ 200mA