ESDALC6V1-5M6
DigiKey Part Number
497-5780-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5780-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5780-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDALC6V1-5M6
Description
TVS DIODE 3VWM 6UQFN
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-µQFN (1.45x1.0)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDALC6V1-5M6 Models
Category
Power - Peak Pulse
30W
Capacitance @ Frequency
12pF @ 1MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Unidirectional Channels
5
Package / Case
6-UFDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V