ESDA6V1-5M6 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ESDA6V1-5M6 |
Description | TVS DIODE 3VWM 6UQFN |
Customer Reference | |
Detailed Description | Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-µQFN (1.45x1.0) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ESDA6V1-5M6 Models |
Category | Power - Peak Pulse 100W |
Mfr | Power Line Protection No |
Series | Applications General Purpose |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Frequency 70pF @ 1MHz |
Part Status Obsolete | Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA) |
Type Zener | Mounting Type Surface Mount |
Unidirectional Channels 5 | Package / Case 6-UFDFN |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3V | Supplier Device Package |
Voltage - Breakdown (Min) 6.1V | Base Product Number |