ESDA6V1-5M6
DigiKey Part Number
497-5779-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-5779-1-ND - Cut Tape (CT)
497-5779-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ESDA6V1-5M6
Description
TVS DIODE 3VWM 6UQFN
Customer Reference
Detailed Description
Clamp Ipp Tvs Diode Surface Mount 6-µQFN (1.45x1.0)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ESDA6V1-5M6 Models
Category
Power - Peak Pulse
100W
Mfr
Power Line Protection
No
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Type
Zener
Mounting Type
Surface Mount
Unidirectional Channels
5
Package / Case
6-UFDFN
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V