RNCF1206BTE36K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Direct
TE Connectivity Passive Product
Upgrade
YAGEO
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay
Susumu
Susumu
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
Similar
Vishay Dale Thin Film
36.5 kOhms ±0.1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
RNCF1206BTE36K5
DigiKey Part Number
RNCF1206BTE36K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNCF1206BTE36K5
Description
RES SMD 36.5K OHM 0.1% 1/3W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNCF1206BTE36K5 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)