SC5022F-101 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 4 994
Datasheet
100 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.95 A 190mOhm Max Nonstandard
SC5022F-101
DigiKey Part Number
SC5022F-101-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SC5022F-101
Description
FIXED IND 100UH 1.95A 190 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
190mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.750" L x 0.620" W (19.04mm x 15.74mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.280" (7.11mm)