SPF240D25R
DigiKey Part Number
CC2372-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPF240D25R
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 12-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPF240D25R Models
Category
Voltage - Input
3 ~ 15VDC
Mfr
Voltage - Load
12 V ~ 280 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C