GNR25DCZ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Sensata-Crydom
In Stock: 13
Datasheet
Direct
Crouzet
In Stock: 3
Datasheet
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) 3PST-NO (3 Form A) Module
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
How to Choose a Relay - Another Teaching Moment
GNR25DCZ
DigiKey Part Number
646-1026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNR25DCZ
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 48-600V
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 600 V
Series
Load Current
25 A
Packaging
Bulk
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C