TCMD-17-S-12.00-01
DigiKey Part Number
SAM8342-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMD-17-S-12.00-01
Description
CABLE ASSEM 2MM 34PS SGL END 12"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Plug to Cable 1.00' (304.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCMD-17-S-12.00-01 Models
Category
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.039" (1.00mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Plug to Cable
Cable Termination
IDC
Number of Positions
34
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSEM 2MM 34POS SGL END 2"
In-Stock: 0
CABLE ASSEM 2MM 34POS SGL END 6"