Image for FJ-20-D-23.62-6 is not available
FJ-20-D-23.62-6
DigiKey Part Number
FJ-20-D-23.62-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FJ-20-D-23.62-6
Description
CABLE FFC/FPC 20POS 1MM 24"
Customer Reference
Detailed Description
20 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 23.6" (600.0mm)
EDA/CAD Models
FJ-20-D-23.62-6 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Conductors
20
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
23.6" (600.0mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)