CEB-27D44 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
PUI Audio, Inc.
In Stock: 2 764
Datasheet
4.6 kHz Standard Buzzer Element 30V p-p 1.063" Dia (27.00mm) 250 Ohms
CEB-27D44
DigiKey Part Number
102-1127-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CEB-27D44
Description
BUZZER ELEMENT STD 4.6KHZ 27MM
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
CEB-27D44 Models
Type
Standard
Impedance
250 Ohms
Series
Capacitance @ Frequency
16000pF @ 1kHz
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension
1.063" Dia (27.00mm)
Frequency
4.6 kHz
Voltage - Input (Max)
30V p-p