TRR10EZPF9531
DigiKey Part Number
RHM9.53KBLTR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM9.53KBLCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRR10EZPF9531
Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1/8W 0805
Customer Reference
Detailed Description
9.53 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TRR10EZPF9531 Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Obsolete
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)