RR274EA-400TR
DigiKey Part Number
RR274EA-400TR-ND - Tape & Reel (TR)
RR274EA-400CT-ND - Cut Tape (CT)
RR274EA-400DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RR274EA-400TR
Description
DIODE ARRAY GP 400V 500MA TSMD5
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 2 Independent 400 V 500mA Surface Mount SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RR274EA-400TR Models
Category
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 500 mA
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
10 µA @ 400 V
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)