RLD90QZW3-00A
DigiKey Part Number
846-RLD90QZW3-00A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLD90QZW3-00A
Description
905NM, 75W, 225M INVISIBLE PULSE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Laser Diode 905nm 90W 16V 30A Radial, Can - 3 Lead
Category
Voltage - Input
16V
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Current Rating (Amps)
30A
Packaging
Tray
Power (Watts)
90W