MCR10ERTF5601 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Vishay Dale
In Stock: 46 259
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 207
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
5.6 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film