LTR18EZPF4751
DigiKey Part Number
846-LTR18EZPF4751TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-LTR18EZPF4751CT-ND - Cut Tape (CT)
846-LTR18EZPF4751DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTR18EZPF4751
Description
RES 4.75K OHM 1% 3/4W 1206 WIDE
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.75 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)