KTR18EZPF9090
DigiKey Part Number
RHM909AITR-ND - Tape & Reel (TR)
RHM909AICT-ND - Cut Tape (CT)
RHM909AIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KTR18EZPF9090
Description
RES SMD 909 OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
909 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
EDA/CAD Models
KTR18EZPF9090 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)