GMR320HJCFAR100
DigiKey Part Number
846-GMR320HJCFAR100TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR320HJCFAR100CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR320HJCFAR100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR320HJCFAR100
Description
RESISTOR CURRENT SHUNT
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 mOhms ±1% 10W Chip Resistor 2817 (7142 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2817 (7142 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)