GMR320HJCFAR100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GMR320HJCFAR100 |
Description | RESISTOR CURRENT SHUNT |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 mOhms ±1% 10W Chip Resistor 2817 (7142 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Metal Element |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Automotive AEC-Q200, Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -65°C ~ 170°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2817 (7142 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |