BM521Q25F-GE2
DigiKey Part Number
BM521Q25F-GE2TR-ND - Tape & Reel (TR)
BM521Q25F-GE2CT-ND - Cut Tape (CT)
BM521Q25F-GE2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BM521Q25F-GE2
Description
IC LED DRIVER OFFL 400UA 8SOP
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Dimming 400µA 8-SOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BM521Q25F-GE2 Models
Category
Current - Output / Channel
400µA
Manufacturer
Rohm Semiconductor
Frequency
300kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Lighting
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Type
AC DC Offline Switcher
Mounting Type
Surface Mount
Internal Switch(s)
Yes
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Number of Outputs
1
Supplier Device Package
8-SOP
Voltage - Supply (Min)
8.9V
Base Product Number
Voltage - Supply (Max)
25V