BM521Q25F-GE2 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BM521Q25F-GE2 |
Description | IC LED DRIVER OFFL 400UA 8SOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | LED Driver IC 1 Output AC DC Offline Switcher Dimming 400µA 8-SOP |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BM521Q25F-GE2 Models |
Category | Current - Output / Channel 400µA |
Manufacturer Rohm Semiconductor | Frequency 300kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications Lighting |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Type AC DC Offline Switcher | Mounting Type Surface Mount |
Internal Switch(s) Yes | Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
Number of Outputs 1 | Supplier Device Package 8-SOP |
Voltage - Supply (Min) 8.9V | Base Product Number |
Voltage - Supply (Max) 25V |