HVLR1905B1M50K9
DigiKey Part Number
4506-HVLR1905B1M50K9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HVLR1905B1M50K9
Description
RES 1.5M OHM 0.1% 1W AXIAL
Detailed Description
1.5 MOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, High Voltage, Non-Inductive Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.748" L (6.50mm x 19.00mm)