RMR-015-A5AS-R
DigiKey Part Number
945-RMR-015-A5AS-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
945-RMR-015-A5AS-RDKR-ND - Digi-Reel®
945-RMR-015-A5AS-RCT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMR-015-A5AS-R
Description
PWR / PUSH-PULL / 82H
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Buck Converters For For DC/DC Converters SMPS Transformer 1500Vrms Isolation 390kHz Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RMR-015-A5AS-R Models
Category
Inductance @ Frequency
82.55µH @ 100kHz
Manufacturer
Recom Power
Frequency
390kHz
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
For DC/DC Converters
Size / Dimension
0.319" L x 0.268" W (8.10mm x 6.80mm)
Applications
Isolated Buck Converters
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Voltage - Primary
5V