BPSD00060530330K00
DigiKey Part Number
553-BPSD00060530330K00TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BPSD00060530330K00
Description
FIXED IND 33UH 330 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Inductor 330mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
330mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.130" (3.30mm)
Current - Saturation (Isat)
1.1A