AR01532MS-SC15-WP-R Back
PUI Audio Mobile Series Speakers and Receivers | Digi-Key Daily
AR01532MS-SC15-WP-R
DigiKey Part Number
668-1620-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AR01532MS-SC15-WP-R
Description
SPEAKR 32OHM 20MW TOP PORT 108DB
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Ohms Receiver Speaker 20 mW 300 Hz ~ 7 kHz Top Rectangular
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AR01532MS-SC15-WP-R Models
Category
Efficiency - Type
Sensitivity
Manufacturer
PUI Audio, Inc.
Power - Rated
20 mW
Series
Power - Max
30 mW
Packaging
Tray
Port Location
Top
Part Status
Active
Shape
Rectangular
Technology
Magnetic
Material - Cone
Polyimide (PI)
Type
Receiver
Material - Magnet
Nd-Fe-B
Frequency Range
300 Hz ~ 7 kHz
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Frequency - Self Resonant
400Hz
Size / Dimension
0.591" L x 0.236" W (15.00mm x 6.00mm)
Impedance
32 Ohms
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)