PE3C6261-36 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Fairview Microwave
In Stock: 0
Datasheet
L-com
Pasternack
Cable Assembly Coaxial 4.3/10 to NEX SPP-250LLPL 36.00" (914.40mm)
PE3C6261-36
DigiKey Part Number
6099-PE3C6261-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PE3C6261-36
Description
COAX CBL 4.3/10 TO NEX 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Pasternack
Length
36.00" (914.40mm)
Packaging
Retail Package
Cable Type
SPP-250LLPL
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
4.3/10 to NEX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
4.3/10 Plug
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
5.8 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Blue
2nd Connector
NEX10 Plug
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C