FSD80-18-D
DigiKey Part Number
298-14500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSD80-18-D
Description
CONN FERRULE DIN 14AWG BLUE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Blue Wire Ferrule Connector DIN 14 AWG (2.50mm²) Single Wire
Category
Style
DIN
Manufacturer
Panduit Corp
Size
14 AWG (2.50mm²)
Series
Length - Overall
25.00mm
Packaging
Bulk
Length - Pin
18.00mm