EXB-2HV121JV
DigiKey Part Number
Y1121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Y1121CT-ND - Cut Tape (CT)
Y1121DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-2HV121JV
Description
RES ARRAY 8 RES 120 OHM 1506
Detailed Description
120 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1506, Convex, Long Side Terminals
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
120
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Power Per Element
62.5mW