EEE-TG1E221P is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 3 578
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 3 425
Datasheet
Upgrade
In Stock: 818
Similar
In Stock: 443
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
In Stock: 568
Chemi-Con
In Stock: 495
Chemi-Con
Rubycon
In Stock: 393
Rubycon
220 µF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 300mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C