6TPE470MAZU is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Panasonic Industry
In Stock: 3 660
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 4 000
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm @ 100kHz