16TQC68MYF is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 16 709
Datasheet
68 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz