EZJ-Z0V80010
DigiKey Part Number
P12802TR-ND - Tape & Reel (TR)
P12802CT-ND - Cut Tape (CT)
P12802DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EZJ-Z0V80010
Description
VARISTOR 80V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
EZJ-Z0V80010 Models
Category
Number of Circuits
1
Manufacturer
Panasonic Industry
Capacitance @ Frequency
0.8 pF @ 1 MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Maximum DC Volts
10 V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Varistor Voltage (Typ)
80 V