EXB-U24432JX
DigiKey Part Number
10-EXB-U24432JXTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EXB-U24432JX
Description
RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.3k Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
Category
Power Per Element
63mW
Manufacturer
Panasonic Industry
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
4.3k
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0404
Number of Resistors
2
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Pins
4
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)