ERJ-U01J104C
DigiKey Part Number
10-ERJ-U01J104CTR-ND - Tape & Reel (TR)
10-ERJ-U01J104CCT-ND - Cut Tape (CT)
10-ERJ-U01J104CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERJ-U01J104C
Description
RES 100K OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ERJ-U01J104C Models
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)