ERA-3AED2743V
DigiKey Part Number
10-ERA-3AED2743VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERA-3AED2743V
Description
RES 274K OHM 0.50% 25PPM 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
274 kOhms ±0.5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)