NSVR30CM3T5G
DigiKey Part Number
488-NSVR30CM3T5GTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NSVR30CM3T5GCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NSVR30CM3T5GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NSVR30CM3T5G
Description
DIODE ARR SCHOT 30V 200MA SOT723
Manufacturer Standard Lead Time
52 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode Array 1 Pair Common Cathode 30 V 200mA Surface Mount SOT-723
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Manufacturer
onsemi
Reverse Recovery Time (trr)
5 ns
Digi-Reel®
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 30 V
Part Status
Active
Operating Temperature - Junction
125°C
Diode Configuration
1 Pair Common Cathode
Grade
Automotive
Technology
Schottky
Qualification
AEC-Q101
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
200mA
Package / Case
SOT-723
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
800 mV @ 100 mA