NL27WZ14DFT2G-Q
DigiKey Part Number
488-NL27WZ14DFT2G-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
488-NL27WZ14DFT2G-QCT-ND - Cut Tape (CT)
488-NL27WZ14DFT2G-QDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NL27WZ14DFT2G-Q
Description
DUAL INVERTER WITH SCHMITT TRIGG
Manufacturer Standard Lead Time
43 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inverter IC 2 Channel Schmitt Trigger SC-88/SC70-6/SOT-363
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NL27WZ14DFT2G-Q Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.5V ~ 1.9V
Series
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.6V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.9ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Logic Type
Grade
Automotive
Number of Circuits
2
Qualification
AEC-Q100
Number of Inputs
2
Mounting Type
Surface Mount
Features
Schmitt Trigger
Supplier Device Package
SC-88/SC70-6/SOT-363
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V