NC7SZ32L6X
DigiKey Part Number
NC7SZ32L6XTR-ND - Tape & Reel (TR)
NC7SZ32L6XCT-ND - Cut Tape (CT)
NC7SZ32L6XDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NC7SZ32L6X
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 6MICROPAK
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel 6-MicroPak
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NC7SZ32L6X Models
Category
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Logic Type
Supplier Device Package
6-MicroPak
Number of Circuits
1
Package / Case
6-UFDFN
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V