UUJ2A221MNJ1MS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | UUJ2A221MNJ1MS |
Description | CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 26 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF 100 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | UUJ2A221MNJ1MS Models |
Category | Polarization Polar |
Mfr | Ratings |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ripple Current @ Low Frequency 440 mA @ 120 Hz |
Part Status Active | Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm) |
Tolerance ±20% | Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
Voltage - Rated 100 V | Mounting Type |
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C | Package / Case Radial, Can - SMD |
Operating Temperature -55°C ~ 105°C |