C0201C0G680J500NTA
DigiKey Part Number
3372-C0201C0G680J500NTATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer Product Number
C0201C0G680J500NTA
Description
MLCC C0G 68pF 5% 50V 0201 SMD
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)