XRCGB27M120F3M00R0 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | XRCGB27M120F3M00R0 |
Description | CRYSTAL 27.1200MHZ 6PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 27.12 MHz ±30ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | XRCGB27M120F3M00R0 Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms |
Mfr | Operating Mode Fundamental |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case |
Type MHz Crystal | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency 27.12 MHz | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Stability ±40ppm | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Base Product Number |
Load Capacitance 6pF |