XRCGB25M000F2P00R0
DigiKey Part Number
490-9763-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-9763-1-ND - Cut Tape (CT)
490-9763-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XRCGB25M000F2P00R0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 6PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 6pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
XRCGB25M000F2P00R0 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
MHz Crystal
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency
25 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Base Product Number
Load Capacitance
6pF