RDE5C2A7R0D0S1H03A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
7 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
RDE5C2A7R0D0S1H03A
DigiKey Part Number
490-9129-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RDE5C2A7R0D0S1H03A
Description
CAP CER 7PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RDE5C2A7R0D0S1H03A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Tolerance
±0.5pF
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)