NFE61HT330U2A9L
DigiKey Part Number
490-6950-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-6950-1-ND - Cut Tape (CT)
490-6950-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NFE61HT330U2A9L
Description
FILTER LC(T) 33PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC (T-Type) EMI Filter 3rd Order Low Pass 1 Channel C = 33pF 2 A 2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
NFE61HT330U2A9L Models
Category
Values
C = 33pF
Manufacturer
Murata Electronics
ESD Protection
No
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Rated
100V
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Low Pass
Package / Case
2706 (6816 Metric), 3 PC Pad
Filter Order
3rd
Size / Dimension
0.268" L x 0.063" W (6.80mm x 1.60mm)
Technology
LC (T-Type)
Height
0.075" (1.90mm)
Number of Channels
1
Base Product Number
Current
2 A