LQW18AN51NG8ZD
DigiKey Part Number
490-15714-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-15714-1-ND - Cut Tape (CT)
490-15714-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LQW18AN51NG8ZD
Description
FIXED IND 51NH 830MA 230 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 830 mA 230mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LQW18AN51NG8ZD Models
Category
DC Resistance (DCR)
230mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
32 @ 200MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.065" L x 0.039" W (1.65mm x 0.99mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)