KRM55QR71E336KH01K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead
KRM55QR71E336KH01K
DigiKey Part Number
490-KRM55QR71E336KH01KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KRM55QR71E336KH01K
Description
CAP CER MLCC
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
KRM55QR71E336KH01K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Stacked SMD, 2 J-Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
0.240" L x 0.209" W (6.10mm x 5.30mm)
Capacitance
Thickness (Max)
0.154" (3.90mm)
Tolerance
±10%