GRM32E5C3A123JWA1K
DigiKey Part Number
490-GRM32E5C3A123JWA1KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM32E5C3A123JWA1KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM32E5C3A123JWA1KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM32E5C3A123JWA1K
Description
CAP CER 0.012UF 1KV C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.012 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.104" (2.65mm)