GRM31CR70J226ME19K
DigiKey Part Number
490-GRM31CR70J226ME19KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM31CR70J226ME19KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM31CR70J226ME19KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM31CR70J226ME19K
Description
CAP CER 22UF 6.3V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
GRM31CR70J226ME19K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)