GRM21BR71C184KA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Murata Electronics
In Stock: 3 124
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 391
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 42
Upgrade
KEMET
0.18 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GRM21BR71C184KA01L
DigiKey Part Number
GRM21BR71C184KA01L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM21BR71C184KA01L
Description
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GRM21BR71C184KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)